ÜRETİM

DÖKÜMHANE

ERGİTME

1. 2 adet 750 Kg. kapasiteli indüksiyon ocağı

2. 2 adet 1250 Kg. kapasiteli indüksiyon ocağı

Ergitim potalarımız tek tek kullanıldığı gibi bir bir ile entegreli olarak da kullanılmaktadır.Aynı anda 1250Kg + 1250Kg’lık potalar veya 1250Kg+750Kg’lık potolar kullanılabilmektedir.Pik ve sfero dökümlerde usulüne göre tüm potolarda ergitme bekletme yapılabilmektedir.

KALIPLAMA

OTOMATİK KALIPLAMA HATTI

Makine üretimimiz SİNTO FBO3 tam otomatik kalıplama hattında yapılmaktadır. Kalıplama hızı ortalama saatte 120 Adet/Saat kalıp kapasitesindedir.

Plaka ölçüleri 500mm. X 600mm. Alt derece yüksekliği 200mm. , üst derece yüksekliği 200mm. şeklindedir.

SERBEST ELLE KALIPLAMA HATTI

Serbest Kalıplama sistemimiz OMEGA kalıplama sistemi ;

Çift kolulu 10 Ton/Saat , Tek Kollu 6 Ton/Saat , Kum Mikseri

9 Ton/Saat Reklemasyon ünitesi ile desteklenmektedir.

Elle kalıplama yönteminin kullanıldığı yer sisteminde deneyimli personelimiz tarafından brüt 4200kg.’a kadar parçaların kalıplanması yapılmaktadır.

MAÇA BÖLÜMÜ

3 adet Shell maça makinası , 3 adet karbondioksitli otomatik maça makinası mevcut olup serbest maçalar elle yapılarak üretime sevk edilmektedir.

KUM SİSTEMİ

Sinto FBO 3 Otomatik kalıplama sistemini besleyen 60 Ton/ Saat tam otomatik kum sistemi mevcuttur.

MODELHANE

  • AHŞAP MODEL
  • ALİMİNYUM SİNTO PLAKA MODEL
  • STRAFOR MODEL

Modelhanemizde uygun koşullarda model imalatı yapılmaktadır. Ayrıca piyasadaki modelhanelerle uygun şartlarda çalışma yapmaktayız.

ISIL İŞLEM

Digital kontrollü elektrikli ısıl işlem fırınımızın boyutları 230*140*130cm. ‘ dir. Müşteri isteğine bağlı olarak sertleştirme tavlaması ve gerilim giderme işlemleri uygulanmaktadır.

TAŞLAMA VE KUMLAMA

Firmamız tecrübeli personelleriyle uygun ekipmanlarla parçaların taşlanması ve kumlamasını bünyemizde titizlikle yapmaktadır.